Jak czyścić baterie łazienkowe?

Stworzenie odpowiedniego wystroju łazienki wiąże się z koniecznością uzyskania pożądanych efektów estetycznych, ale także zapewnieniem sobie właściwej funkcjonalności tego pomieszczenia.

Równie istotna okaże się jednak łatwość utrzymania wszystkich elementów wyposażenia w czystości. By móc osiągnąć te cele trzeba starannie dobierać wszelkie niezbędne akcesoria od układanych na ścianach i podłogach kafelków przez ceramikę sanitarną aż po montowaną w niej armaturę np. baterie łazienkowe. W Oławie wyroby niezbędne do urządzenia atrakcyjnie prezentującej się, komfortowej i łatwej do sprzątania łazienki można znaleźć w Salonie Łazienek Vocano. Przekonajmy się, co warto wiedzieć o bateriach i ich konserwacji.

Co powinno się wiedzieć o bateriach łazienkowych?

Baterie łazienkowe to krany montowane nad umywalką, wanną, a także pod prysznicem czy w bidecie. Pozwalają one na regulowanie natężenia strumienia wody, a także ustawiania jej temperatury. W zależności od preferencji estetycznych mają rozmaite kształty i sposoby wykończenia. Dużą popularnością cieszą się wyroby stalowe oraz droższe od nich, lecz zarazem trwalsze mosiężne. Jeżeli chodzi o wykończenie powierzchni, to chętnie wybierana jest powłoka składająca się z chromu bądź niklu, a także zrobiona ze szczotkowanej stali nierdzewnej czy pokryta trwałą farbą w różnych kolorach.

Jak utrzymywać baterie łazienkowe w czystości?

Jedną z podstawowych kwestii przy konserwacji i czyszczeniu baterii łazienkowych będzie radzenie sobie z zaciekami powodowanymi przez wysychającą wodę połączoną z niewielką ilością środków myjących lub kosmetyków, a także pojawiającym się w wielu sytuacjach kamieniem. W przypadku czyszczenia zacieków, plam, jak również wszelkiego rodzaju zabrudzeń najlepiej sprawdzą się delikatne oraz nierysujące powierzchni mleczka i żele rozprowadzane miękkimi szmatkami lub gąbkami. Do usuwania kamienia można zastosować specjalne preparaty lub wykorzystać sposoby „domowe” np. ocet lub sok z cytryny.